ترمیم شیشه متال

ترمیم شیشه خودرو + برآورد هزینه شیشه آسیب دیده

ترمیم شیشه خودرو

ترمیم شیشه اتومبیل (خودرو) و یا تعویض آن یکی از مهمترین نکاتی است که صاحب و یا راننده خودرو باید سریعا به آن رسیدگی نماید. این موضوع را هیچگاه از یاد نبرید که شیشه اتومبیل صرفا برای زیبایی آن درست نشده است. شیشه خودرو بجز اینکه می‌تواند در ایمنی خودرو در زمان چپ شدن کمک کند، در برخورد اجسام خارجی ...

فهرست مطالب

ترمیم شیشه خودرو (اتومبیل) و یا تعویض آن یکی از مهمترین نکاتی است که صاحب و یا راننده خودرو باید سریعا به آن رسیدگی نماید. این موضوع را هیچگاه از یاد نبرید که شیشه اتومبیل صرفا برای زیبایی آن درست نشده است. شیشه خودرو بجز اینکه می‌تواند در ایمنی خودرو در زمان چپ شدن کمک کند، در برخورد اجسام خارجی با راننده و یا دیگر سرنشیان خودرو نیز ایقای نقش می‌کند.

هرگونه آسیبی که به شیشه اتومیبل وارد می‌شود، خواه یک ترک باشد و یا سنگ خوردگی، این موضوع از دو نظر جذابیت بصری و ایمنی می‌تواند یک مشکل کوچک و یا بزرگ باشد. شیشه آسیب دیده یک خودرو هم می‌تواند موجب اختلال در دید راننده شود و هم از نظر ایمنی می‌تواند برای سرنشینان خودرو یک تهدید جدی به حساب آید.

ما به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که شیشه اتومیبل شما آسیب دیده است، در اولین زمان ممکن جهت ترمیم شیشه و یا تعویض آن اقدام نمایید (ترمیم یا تعویش شیشه خودرو؟ کدام راه برای شما مناسب است).

زمانی که شیشه خودرو آسیب می‌بیند، صاحب خودرو می‌تواند آن را ترمیم و یا تعویض نماید. خب، اکثر افراد معمولا ترمیم شیشه خودرو را بر تعویض آن ترجیح می‌دهند (بنا بدلایل مالی). اگر آسیب جزئی باشد، که قابل ترمیم است (آموزش تصویری و گام به گام ترمیم شیشه خودرو). اما اگر آسیب به حدی باشد که قابل ترمیم نباشد، شیشه خودرو را باید تعویض نمود.

اینکه شیشه خودرو باید ترمیم و یا تعویض گردد بهتر است توسط یه کارشناس مورد ارزیابی قرار بگیرد. کارشناسان ما در ترمیم شیشه خودرو متال آماده هرگونه خدمات از کارشناسی، ترمیم شیشه تا تعویض آن در خدمت شما می‌باشند.

ترمیم شیشه اتومبیل تهران

با توجه به وسعت کلان شهر تهران، مجموعه ما برای سرویس دهی به تمام همشهریان عزیز، واحد ترمیم شیشه اتومبیل تهران را در قالب یک واحد سیار نیز راه‌اندازی نموده است. مشتریان و همراهان محترم ما از این پس می‌توانند با شماره‌های درج شده مجموعه تماس حاصل نموده و از خدمات سیار ما نیز استفاده نمایند.

شیشه خودرو آسیب دیده و خطرات آن

ترمیم شیشه خودرو

ترمیم شیشه ترک خورده ماشین یکی از رایج‌ترین آسیب‌هایی می‌باشد که هر لحظه ممکن است رخ دهد. چه در حال رانندگی با خودرو باشید و یا آن را در محلی پارک کرده باشید. اگر شیشه خودرو شما دچار آسیب شده، توصیه می‌شود هر چه سریعتر به یک کارشناس ترمیم شیشه خودرو مراجعه کنید تا ایشان بعد از بررسی شرایط توصیه‌های لازم را به شما بدهند.

اگر شیشه خودرو شما به تازگی دچار آسیب شده و امنیت آن به خطر افتاده، بهتر است هر چه سریعتر برای ترمیم آن اقدام نمایید. زیرا عوامل مختلفی همچون ضربه، تکان های ناشی از حرکت خودرو، گرما یا سرما و … بر روی آسیب اثر گذاشته و ممکن است آن را افزایش دهند و ایمنی سرنشینان کاهش یابد.

ترک بر روی ششیه اتومبیل همچنین باعث حواس پرتی راننده شده و یا دید او را مختل می‌نماید. این موضوع هم برای خود راننده و هم برای دیگر سرنشینان خودرو بسیار خطرناک و گاهاً مرگبار است.

عدم صحیح ترمیم و مشکلات پس از آن

متاسفانه ممکن است گاهی اوقات بعد از ترمیم شیشه خودرو متوجه شوید مشکلات شما از بین نرفته و یا ترمیم بدرستی انجام نشده است. در زیر چند دلیل متداول که بعد از ترمیم شیشه اتومبیل اتفاق می‌افتد را ذکر می‌کنیم:

  • عدم نظافت قبل از ترمیم

اگر قبل از پروسه ترمیم، تکنیسن سطح شیشه را بطور کامل و درست تمیز نکرده باشد، احتمال اینکه کار بدرستی انجام نشود زیاد است. زمانی که تکنسین قبل از نظافت کامل، رزین مخصوص ترمیم را بر روی شیشه تزریق کند، این کار باعث می‌شود حجم گرد و غبار رو و داخل ترک شیشه مانع نفوذ صحیح رزین بشوند. در این موقع گرد و غبار با رزین مخلوط شده و باعث می‌شوند رزین بدرستی عمل نکند و از این رو کار ترمیم بی اثر می‌شود.

  • هوای سرد و اثرات آن

تکنسین‌های شیشه خودرو هنگام ترمیم، زمانی که آب و هوا نامساعد است باید احتیاط بیشتر انجام دهند. این نکته را بیاد داشته باشید که دمای پایین بر روی زمان خشک شدن رزین تاثیر می‌گذارد. مشکل دیگری که تکنسین‌ها با آن مواجه هستند، رطوبت است. اگر رطوبت در ناحیه آسیب دیده محبوس شود، یخ می‌زند و منبسط می‌شود. این عمل باعث فشار شیشه خودرو به سمت بیرون شده و منجر به آسیب بیشتر می‌شود.

تکنسین شیشه خودرو باید رطوبت محل آسیب را بدرستی بررسی کند. اگر آب و یا رطوبت در ناحیه آسیب دیده وجود داشت، قبل از ترمیم شیشه آب و رطوبت را خارج نموده و یا اجازه دهد به مرور زمان خشک و یا تبخیر شود. در غیر اینصورت نتیاج مطلوبی بعد از ترمیم نخواهید یافت.

  • خسارت پیچیده

همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر شد معمولا ترک‌ها و سنگ خوردگی‌های کوچک گزینه خوبی برای ترمیم شیشه خودرو هستند. برای پی بردن به اینکه ابعاد خسارت شیشه اتومیبل شما گزینه خوبی برای ترمیم است یا خیر می توانید مقاله ترمیم یا تعویض شیشه خودرو را مطالعه نمایید. اگر تکنسین، شیشه آسیب دیده‌ای که نیاز به تعویض دارد را ترمیم کند، باعث می‌شود که شما از نتیجه پایانی کار خرسند و راضی نباشید.

ترمیم شیشه خودرو

شیشه جلو خودرو و ایمنی

مانند هر مسئله دیگر در دنیای خودرو، ایمنی مهمترین نگرانی است. اگر چه معمولا رانندگی با خودرویی که شیشه جلوی آن آسیب دیده برای مسافت‌های کوتاه خطرناک نیست، اما به یاد داشته باشید که در اولین فرصت برای ترمیم یا تعویض آن اقدام نمایید.

همانطور که بارها گفته شده، شیشه جلویی خودرو یک قطعه تزئینی به حساب نمی‌آید و برای یکپارچگی و ایمنی خودرو طراحی و مهندسی شده است. زمانی که شیشه آسیب می‌بیند، ضعیف می‌شود. اگر خودرویی با شیشه آسیب دیده تصادف نماید، شیشه شکسته جلو نمی‌تواند سطح حفاظتی مورد نظر را برای راننده و دیگر سرنشینان فراهم کند.

بازرسی و تمیز کردن ترمیم شیشه اتومبیل

برای تمیز کردن شیشه جلو و سایر شیشه‌های آسیب دیده، از پاک کننده‌های غیر آمونیاکی و حوله‌های پنبه‌ای نرم یا میکروفیبر استفاده کنید که آلودگی و کثیفی را بدون ایجاد لکه از بین می‌برند. پاک کننده‌های مبتنی بر آمونیاک می‌توانند به داشبورد و یا لوازم داخل خودرو و همچنین در صورت استفاده از فیلم های مخصوص (شیشه دودی) بر روی شیشه‌ها، به آنها آسیب بزنند.

شیشه را از داخل و خارج از نظر سنگ خوردگی و ترک بررسی کنید. سنگ خوردگی‌های کوچک که به آنها «ستاره‌ای» یا «bullseye» می‌گویند و ترک‌های کوچک ممکن است قابل تعمیر باشند. اما هر آسیب قابل توجه و بزرگی نیاز به تعویض شیشه جلو دارد.
با گذشت زمان و در اثر برخورد ذرات معلق در هوا به شیشه با سرعت بالا، حفره‌های کوچک ریز روی شیشه جلو ایجاد می‌شود. این حفره‌ها هنگام افتادن نور چراغ خودرو مقابل در خیابان یا جادهو  یا طلوع و غروب خورشید، دید را کاهش می‌دهند. تنها راه حل عملی برای شیشه جلوی که آسیب جدی دیده، تعویض است.
لبه های شیشه را از نظر آسیب به بدنه اطراف بررسی کنید. هر گونه مشکلی که بر مهر و موم شیشه به بدنه تأثیر بگذارد می‌تواند یکپارچگی ساختاری را ضعیف کرده و نیاز به تعویض داشته باشد.
مطمئن شوید که تیغه‌های برف پاک کن لاستیکی شیشه جلو، نرم، قابل انعطاف بوده و براحتی آب را از روی شیشه جمع می‌کنند. تیغه های شکننده و خراب می‌توانند همچون دو بازوی فلزی شیشه را خراش دهند.

چه چیزی باعث ایجاد ترک در پنجره می شود؟

هنگامی که یک شکاف در پنجره ایجاد می شود، عوامل مختلفی برای گسترش آن وجود دارد. رایج ترین نمونه‌ها دماهای بسیار سرد یا گرم یا جابجایی سریع دما از یکی به دیگری است. هر چیزی که با شیشه در تماس باشد می‌تواند باعث پخش شدن و بزرگ شدن آسیب شود، مانند باز و بسته کردن درب اتومیل که باعث ارتعاش بر روی شیشه آسیب دیده می‌شود.

بسته به اندازه و ماهیت ترک، ممکن است بتوان آن را به صورت حرفه ای تعمیر کرد. همچنین ممکن است به طور موقت ترمیم شیشه ماشین با چسب یا “وصله کردن” انجام شود، اگرچه این کار باید تنها پس از مشورت با یک متخصص حرفه‌ای انجام شود.

چه زمانی نیاز به تعویض است؟

حال بیایید نگاهی تعویض شیشه بیاندازیم. برخی از سنگخوردگی‌ها و ترک‌ها قابل ترمیم نیستند زیرا یکپارچگی ساختاری شیشه جلو به دلیل آسیب دیدگی بیش از حد ضعیف شده است. بنابراین برای ایمنی بیشتر شیشه باید تعویض شود. یکی دیگر از مواردی که باعث تعویض شیشه جلو خودرو میگردد زمانی است که سنگ خوردگی یا ترک در امتداد لبه شیشه جلو قرار دارد، که دوباره بر یکپارچگی ساختار تأثیر می‌گذارد.

در نهایت، اگر تراشه یا ترک در محدوده برف پاک کن راننده باشد، احتمالاً دید راننده از جاده را مخدوش می‌کند و ایمنی را به خطر می اندازد، حتی پس از تعمیر. استاندارد ملی ROLAGS انواع آسیب‌هایی که قابل تعمیر نیستند را به تفصیل بیان می‌کند. اگر شیشه جلوی خودرو شما به هر یک از دلایل بالا صلاحیت تعمیر را ندارد، یا متخصص ترممیم شیشه تشخیص می‌دهد که تعمیر امکان پذیر نیست، باید چند سوال قبل از ترمیم شیشه شکسته بپرسید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها